Widzi-mi-się Czytanie fotografii dla dzieci i dorosłych – WARSZTATY

Czym różni się patrzenie na fotografię od patrzenia przez fotografię? Czy interpretacja zdjęcia zależy od tego, kto patrzy? Co by się zmieniło gdyby czarno-białe zdjęcia stały się kolorowe? Czym jest kadr i jakie daje możliwości?

Na te i wiele innych pytań spróbujemy odpowiedzieć podczas dwóch warsztatów „Widzi-mi-się” – dla dzieci (7-10 lat) i dla dorosłych, 9 grudnia (sobota) w Fundacji Archeologia Fotografii. Uczestnicy warsztatów będą oglądać i „czytać” fotografię, czyli zdobywać umiejętność uważnego i świadomego patrzenia na zdjęcie oraz zadawania pytań i spojrzenia nieco poza kadr aparatu. „Widzi-mi-się” to warsztaty, podczas których przekonacie się, że oglądanie zdjęć może być przygodą pełną nowych odkryć.

Warsztaty dla dorosłych prowadzi Monika Szewczyk-Wittek, dla dzieci – Zuzanna Zasacka. Punktem wyjścia dla obu będzie wystawa fotografii Mariusza Hermanowicza „Do czego może służyć fotografia?”. Przyjrzymy się artyście, który wykonywał zdjęcia reportażowe i dokumentalne, którego fascynowały zarówno dalekie podróże, jak i świat obserwowany z własnego okna. Swoje zdjęcia opatrywał celnymi, niekiedy groteskowymi komentarzami, budował z nich długie opowieści. My też spróbujemy stworzyć własne historie i m.in. poszukamy związków między tekstem, a fotografią.

Warsztaty są bezpłatne, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc poprzez formularz zgłoszeniowy: https://goo.gl/forms/cMcnt4dtuH7bZPxs2

Maksymalna liczba uczestników w każdej z grup – 15 osób.

kiedy: 9 grudnia 2017 (sobota), godzina 11.00-13.00
czas trwania: 2 godziny
gdzie: Fundacja Archeologia Fotografii, ul. Andersa 13
limit miejsc: 15 osób na każdym warsztacie

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa