Powtórzenia. Fotografie i archiwum Julii Pirotte

Zapraszamy na otwarcie wystawy: Powtórzenia. Fotografie i archiwum Julii Pirotte. Wernisaż odbędzie się 24 września 2020, w godzinach 16-21.00.
Wystawa ma na celu przypomnienie postaci i twórczości Julii Pirotte (1908‒2000), żydowskiej fotografki, dziennikarki, komunistki i działaczki społecznej, autorki zdjęć z powstania w Marsylii (1944) i (w dużym stopniu niezachowanej) dokumentacji fotograficznej z pogromu kieleckiego (1946).

Społeczne Centrum Fotografii

Kolejny rok we wspólnej przestrzeni i wielowątkowa współpraca Fundacji Archeologia Fotografii oraz Sputnik Photos zaowocowały ważnym, wspólnym projektem, jakim jest stały program działań Społecznego Centrum Fotografii na Chłodnej 20 w Warszawie, realizowany dzięki dotacji Miasta Stołecznego Warszawa.
Pragniemy by Społeczne Centrum Fotografii było miejscem otwartym i przyjaznym dla wszystkich zainteresowanych, w którym można poszerzyć swoją wiedzę, rozwijać warsztat fotograficzny, nauczyć się krytycznego odbioru obrazu, czy po prostu porozmawiać i wymienić się doświadczeniami.

Jak działamy w czasie kwarantanny

Zmiany w funkcjonowaniu Fundacji Archeologia Fotografii w czasie kwarantanny:

1. Serdecznie zapraszamy do oglądania zbiorów w naszym Wirtualnym Muzeum http://fotomuzeum.faf.org.pl/ Galeria zostaje zamknięta do odwołania.
2. Pracujemy zdalnie, więc zapraszamy do kontaktu mailowego fundacja@faf.org.pl. Biuro i archiwum będą nieczynne.
3. Marcowe konsultacje z cyklu "Odkurzamy domowe archiwa" zostają anulowane, ale będziemy udzielać porad online. Czekamy na Państwa wiadomości pod adresem odkurzanie@faf.org.pl
4. Sklep internetowy działa. Zawieszone zostają odbiory osobiste i przesyłki priorytetowe.
Zamówienia będziemy wysyłać raz w tygodniu.
5. Przepraszamy za utrudnienia i po nowe informacje zapraszamy na stronę i nasz profil na facebooku.