Zapraszamy na lipcowe warsztaty dla dzieci i dorosłych towarzyszące wystawie Odsłony czasu wolnego: Wymienialnia czasu wolnego, To tylko fotomontaż i Słońce świeci na niebiesko.
Na zdjęciu: Paryż, lata 60. XX w. Archiwum Jana Eberta (zbiór odkryty przez artystkę Xenię Uranową)
© Jan Ebert
adres wydarzenia
na facebooku: http://www.facebook.com/events/332493720165116/
Wymienialnia czasu wolnego
9.07.2012 (poniedziałek), godz. 16.00-18.00
Prowadzenie: Agnieszka Pajączkowska
wstęp wolny
warsztaty dla dzieci, młodzieży i ich starszych opiekunów oraz wszystkich, którzy mają chwilę wolnego czasu
Przyjdź i podziel się swoją receptą na wolny czas! Zobacz, jak spędzają go inni. Poznaj osoby, z którymi możesz robić to, co lubisz najbardziej lub poszukaj nowych pomysłów dla siebie.
Przynieś ze sobą stare zdjęcia z domowego archiwum (albumy, odbitki, slajdy, polaroidy, zdjęcia wykonane komórką, lomo, aparatem cyfrowym), które pokazują Twój czas wolny i to, jak go spędzałeś / spędzasz. Zdjęcie będzie można wykonać również na miejscu.
Słońce świeci na niebiesko
11.07.2012 (środa), godz. 17.00-18.30
wstęp wolny
warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 z rodzicami i opiekunami
Co sprawia, że na zwykłej kartce papieru oświetlonej promieniami słońca pojawia się obraz? Jak można to zrobić bez użycia aparatu? A dlaczego niebieski? Odpowiedź na te niezwykle ważne pytania znajdziecie na warsztatach pokazujących jedną z najstarszych technik fotograficznych – cyjanotypię.
zapisy: warsztaty@archeologiafotografii.pl
To tylko fotomontaż
12.07.2012 (czwartek), godz. 17.00-18.30
wstęp wolny
warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat z rodzicami i opiekunami
Podczas wakacji w mieście nie ma rzeczy niemożliwych: żaglówka pływa w fontannie, palmy rosną na dachach domów, a zamiast letniego deszczu spadają bańki mydlane. Wyobrażone światy zrobione ze zdjęć, wycinanek i zwykłych przedmiotów zamienią się w gotową pracę, którą weźmiesz ze sobą.
zapisy: warsztaty@archeologiafotografii.pl
Wystawa Odsłony czasu wolnego
25 czerwca-21 sierpnia 2012
Wystawa w Fundacji Archeologia Fotografii pokazuje wybrane konwencje przedstawiania „czasu wolnego” w dwudziestowiecznej fotografii prywatnej. Zdjęcia prezentowane na wystawie pochodzą z takich zbiorów jak: prywatne archiwum negatywów Zofii Chomętowskiej z lat 30., zbiór negatywów rodziny Grodeckich, lata 20.; albumy rodzinne z dwudziestolecia międzywojennego z archiwum Marii Poprzęckiej, a także Janusza Krajewskiego, album z wyprawy motocyklowej ze zbioru fotografii Zofii i Janusza Krotkiewskich, lata 40., slajdy z archiwum Jana Eberta, lata 60., 70.
Więcej o wystawie >>>>
Wystawa i warsztaty są współfinansowane przez Miasto Stołeczne Warszawę – Dzielnice Śródmieście