Pracownia Digitalizacyjna Fundacji Archeologia Fotografii działa od początku istnienia fundacji, czyli od 2008 roku. Ten czas to dziesiątki tysięcy zdigitalizowanych obiektów z archiwum FAF, dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Z naszych usług korzysta m.in. Galeria Zachęta, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, Wydawnictwo Czarne, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Fundacja Sztuk Wizualnych, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

Wiedza poparta szkoleniami, wieloletnie doświadczenie i wysokiej jakości sprzęt pozwala nam na digitalizację różnorodnych materiałów od negatywów i odbitek, przez rysunki, ryciny, kolaże, książki aż po mapy czy obrazy. Pracujemy w oparciu o wytyczne NAC i korzystamy z Katalogu dobrych praktyk digitalizacji materiałów archiwalnych.

Cennik usług

Rodzaj i format digitalizowanego materiału Cena
Negatywy czarno-białe oraz slajdy / 35mm15 zł/klatka
Negatywy czarno-białe, slajdy / 6×6, 6×7, 6×918 zł/klatka
Negatywy czarno-białe, slajdy / 9×12, 10×15, 4×5″, 5×7″, 13×1825 zł/klatka
Negatywy kolorowe / 35mm18 zł/klatka
Negatywy kolorowe / 6×6, 6×7, 6×921 zł/klatka
Negatywy kolorowe / 9×12, 10×15, 4×5″, 5×7″, 13×1827 zł/klatka
Negatywy na podłożu szklanym30-45 zł/szt. (w zależności od formatu, ilości i stanu materiału)
Odbitki/rysunki/obrazy/plakaty itp. (format mniejsze od A4) 20-30 zł/szt.
Odbitki/rysunki/obrazy/plakaty itp. (format A4 -A3)35-45 zł/szt.
Odbitki/rysunki/obrazy/plakaty itp. (format powyżej A3)50-80 zł/szt.
Tradycyjne albumy fotograficzne/książki70 zł/karta
Retusz standardowy (kurz, rysy, drobne ubytki)Cena ustalana indywidualnie
Retusz – rekonstrukcjaCena ustalana indywidualnie
Przygotowanie zdjęcia do wydruku
na wystawę lub do publikacji
Cena ustalana indywidualnie
Wydruk z cyfrowego pliku i oprawaCena ustalana indywidualnie
KonserwacjaCena ustalana indywidualnie

W przypadku dużej ilości materiału do skanowania ceny podlegają zniżce.

Czas realizacji od 7 do 10 dni roboczych. W przypadku zamówień pilnych suma zamówienia wzrasta dwukrotnie.

Skanowanie. Posiadamy bogate doświadczenie w digitalizacji negatywów oraz pozytywów ze szczególnym uwzględnieniem materiałów archiwalnych. Poza wiedzą o przygotowaniu dobrej jakości skanów, posiadamy znajomość odpowiedniego przygotowania materiałów do skanowania oraz właściwego obchodzenia się z materiałem podczas digitalizacji.  

Negatywy i odbitki digitalizujemy aparatem cyfrowym Fujifilm GFX100S o rozdzielczości 102 megapikseli.

Pliki przekazujemy w bezstratnym formacie TIFF lub RAW (CR2+xmp) oraz JPG. Wedle potrzeb mogą to być skany archiwalne – bez korekcji kolorystycznej i retuszu, lub skany z retuszem.

Odbitki. Skanujemy wszelkiego rodzaju odbitki do formatu A3 (jeśli potrzebują Państwo zeskanować odbitkę o rozmiarze większym również wykonujemy takie zlecenia). Standardowo każdy wykonany przez nas skan posiada rozdzielczość 300 ppi. Każdy skan, który dla Państwa wykonamy poddawany jest podstawowej korekcji tonalnej, dzięki czemu mogą Państwo, bez dodatkowej edycji, opublikować go np. na stronie internetowej.  

Archiwizacja. Oferujemy przepakowywanie Państwa kolekcji w profesjonalne, bezkwasowe materiały do archiwizacji (Beskid plus, Sekol).  

Retusz cyfrowy skanów odbitek oraz negatywów. Jeśli potrzebują Państwo opublikować zdjęcie w prasie, bądź przygotować skan do wydruku wystawienniczego zachęcamy do skorzystania z naszych usług w zakresie retuszu. Oferujemy profesjonalny, kompletny retusz cyfrowy skanów z odbitek oraz z negatywów. W naszej działalności wydawniczej oraz wystawienniczej często korzystamy z możliwości, jakie daje retusz. Wiemy jak retuszować, aby zdjęcie zachowało swój unikatowy charakter, a jednocześnie wyglądało świeżo, nie posiadało niepotrzebnych skaz, rys czy wyblakłych kolorów.

Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu mailowego: digitalizacja@faf.org.pl

Translate »