Współpraca

Praktyki studenckie/staż

Interesujesz się archiwaliami? Chcesz zobaczyć jak wygląda archiwum fotograficzne? Asystować przy opracowywaniu zbiorów? Inwentaryzować unikatowe księgozbiory związane z fotografią i szeroko pojętą kulturą wizualną? Chcesz pomóc przy produkcji wystaw? Jeśli tak, to zapraszamy na bezpłatne praktyki. Przyjmujemy zgłoszenia przez cały rok. Jesteśmy zainteresowane współpracą z osobami studiującymi na kierunkach: historia sztuki, kulturoznawstwo, antropologia i pokrewnych. W ramach stażu możesz zrealizować obowiązkowe praktyki studenckie.

Czas: min. 60 h, godziny i dni do ustalenia (bez piątków i weekendów).

Miejsce: w siedzibie FAF, ul. Chłodna 20, stacjonarnie (w wyjątkowych przypadkach hybrydowo).

Zadania: w zależności od Twoich zainteresowań, możliwości czasowych i umiejętności – do ustalenia na wstępnym spotkaniu zapoznawczym.

Specyfika stażu: działania związane z fotografią, archiwaliami w małym i kameralnym zespole, w którym większość to historycy sztuki i kuratorzy.

Osoby zainteresowane prosimy o przysłanie CV na adres: fundacja@faf.org.pl

Czekamy na Was!

_

Fot. Materiały Fundacji Archeologia Fotografii. Kamila Kobus i Kate Smuraga, kuratorki wystawy „Itd. Itp. Fotografie Macieja Musiała z lat 1969 – 1971”, zorganizowanej w 2022 roku w Społecznym Centrum Fotografii na Chłodnej 20 przez FAF.

Translate »