Dyskusyjny Klub Fotograficzny vol 3

Gdzie: Fundacja Archeologia Fotografii / Społeczne Centrum Fotografii
ul. Chłodna 20, 00-891 Warszawa 
Kiedy: 9 grudnia (piątek), 18.00

Trzecie spotkanie poświęcimy photobookom oraz sposobom prowadzenia fotograficznych narracji. Jak prezentować zdjęcia, dokonywać ich selekcji i fotoedycji na potrzeby wydawnicze?  

Co ma wspólnego książka fotograficzna z albumem rodzinnym i portfolio artystycznym? By odpowiedzieć na te pytania zaprezentujemy różne przykłady makiet i albumów artystek_ów ze zbiorów FAF.

Czy każdy projekt nadaje się na książkę fotograficzną? Jaki jest związek między układem i sposobem komponowania zdjęć a wymową książki? I czy publikacje naukowe lub popularyzatorskie, mogą nauczyć się czegoś ze sposobu projektowania photobooków?

Zapraszamy do wspólnej dyskusji i zachęcamy do przyniesienia swoich ulubionych książek fotograficznych, które będą stanowić punkt wyjścia do rozmowy.

Rozmowę poprowadzi dr Weronika Kobylińska.

dr Weronika Kobylińska – historyczka sztuki i niezależna kuratorka, adiunktka w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (PWSFTviT). Wykładała w Instytucie Historii Sztuki UW (2019-2021) i była kierowniczką studiów niestacjonarnych. Guest professor w Aleksander-Brückner-Zentrums für Polenstudien (Martin-Luther-Universität, 2020). Prowadziła także wykłady na Politechnice Warszawskiej i w stołecznej ASP. W 2022 r. zrealizowała staż podoktorski w Kulturwissenschaftliches Institut Essen (KWI). Stypendystka m.in. Fundacji na rzecz Nauki Polskiej oraz MKiDN. Koordynatorka polskiego oddziału międzynarodowej sieci badawczej Ars Graphica. Jej druga książka poświęcona polskiej fotografii (Awangardowa klisza) została nominowana do Nagrody im. J. Długosza (2022).

Organizatorzy:
Obrazek  Obrazek

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa. 

Obrazek