Książka Lecha Lechowicza - premiera 20 grudnia!

Fotoeseje. Teksty o fotografii polskiej Lecha Lechowicz są już w sprzedaży w Fundacji Archeologia Fotografii na ul. Nowogrodzkiej 18a w Warszawie. Można także zamówić książkę przez internet. Pierwsza antologia tekstów znanego badacza fotografii Lecha Lechowicza jest ważnym przyczynkiem do historii XX-wiecznej sztuki w Polsce. Prezentowane w tym zbiorze teksty dotyczą polskiej fotografii i ujmują ją historycznie oraz problemowo. Cena 32 zł.
Publikacja zrealizowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Prezentowane w tym zbiorze teksty dotyczą polskiej fotografii i ujmują ją historycznie oraz problemowo. Jak każdy zbiór tekstów jednego autora, ale pisanych w różnym czasie i dla różnych czytelników, jest on zróżnicowany. Dzięki temu te same zjawiska przedstawione bywają w różnych ujęciach i kontekstach w kilku tekstach. Mimo układu chronologicznego nie mają one stanowić pełnej ani nawet zarysowanej rekonstrukcji historycznej. Odpowiadają zainteresowaniom badawczym autora, które obejmują ponad sto lat polskiej fotografii.
Lektura ciekawa, potrzebna i obowiązkowa, zwłaszcza dla adeptów fotografii oraz historii sztuki.

Lech Lechowicz (ur. 1952) Historyk i krytyk fotografii, kurator, wykładowca, wieloletni kustosz w Muzeum Sztuki w Łodzi w Dziale Fotografii i Technik Wizualnych (w latach 1977–1996). Autor ponad setki tekstów o fotografii, z czego wielu o charakterze pionierskim. Obecnie wykładowca w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej oraz w Warszawskiej Szkole Fotografii Mariana Schmidta, wcześniej wykładał także w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz w Poznaniu. Współzałożyciel Polskiej Korporacji Fotografii (1995); Stowarzyszenia Historii Fotografii (1989/90), Naukowego Towarzystwa Fotografii (2001). Współzakładał i współredagował pismo „OBSCURA” (1981–1989), które w epoce PRL w wyjątkowy sposób podejmowało i krytycznie omawiało problematykę mediów w sztuce.
Książka dostępna w cenie 32 zł. Na spotkaniach promocyjnych 28 zł

Ilość stron: 192
Ilustracje: 30
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-928862-6-6
Format: A5
Okładka: miękka
Cena: 32 zł
Premiera: 20 grudnia 2010

 

do pobrania>>>

 

Publikacja zrealizowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
 

Partnerzy:

               

 

Patroni medialni:

                        

 

 

 

 

Translate »