Urodziny Wojciecha Zamecznika w Wilanowie

Zapraszamy na spotkanie poświęcone Wojciechowi Zamecznikowi w Muzeum Plakatu w Wilanowie. Spotkanie zacznie się o godzinie 13.00. Adres: ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16. W ramach spotkania odbędzie się projekcja filmu o artyście "Wojciech Zamecznik, Patrzę, Widzę, Myślę" w reżyserii Ryszarda Kuziemskiego (1970, Studio Miniatur Filmowych) oraz filmu Wojciecha Zamecznika "Dom na głowie" (koncepcja i realizacja: Adam Palenta, współ. Julia Odnous, produkcja FAF). Po projekcjach spotkanie z udziałem Juliusza Zamecznika i Karoliny Ziębińskiej-Lewandowskiej.

Z notki Muzeum: Wystawa monograficzna wybitnego plakacisty – Wojciecha Zamecznika (1923-1967), była pierwszą, którą zorganizowano w Muzeum Plakatu w Wilanowie. Na trwającej obecnie wystawie „Filmowo mi…” nie mogło zabraknąć plakatów filmowych autorstwa tego wybitnego artysty. Grafika, który 13 stycznia br. skończyłby 91 lat. Z okazji urodzin utalentowanego, przedwcześnie zmarłego wszechstronnego twórcy, dedykujemy mu specjalny dzień. Chcemy przypomnieć jego osiągnięcia przede wszystkim jako projektanta plakatów, ale też fotografa, projektanta wystaw, książek, czy twórcę filmów. Przypomnimy najwybitniejsze osiągnięcia i obejrzymy materiały z archiwum rodzinnego. Odbędzie się projekcja filmu o artyście "Wojciech Zamecznik, Patrzę, Widzę, Myślę" w reżyserii Ryszarda Kuziemskiego (1970, Studio Miniatur Filmowych) oraz dzięki uprzejmości Fundacji Archeologia Fotografii – filmu Wojciecha Zamecznika "Dom na głowie" (koncepcja i realizacja: Adam Palenta, współ. Julia Odnous).

Gościem spotkania będzie syn artysty – Juliusz Zamecznik oraz Prezeska Fundacji "Archeologia Fotografii" – Karolina Ziębińska-Lewadowska.
Wstęp wolny!
Koordynacja: Aleksandra Jatczak
Współpraca: Fundacja "Archeologia Fotografii"

Translate »