II wydanie "Kronikarek" już dostępne!

Z przyjemnością informujemy, że II wydanie książki Kronikarki. Fotografie Warszawy 1945-1946 z fotografiami Zofii Chomętowskiej i Marii Chrząszczowej jest już dostępne w sprzedaży. 

 

Album „Kronikarki” pokazuje mało znane fotografie Zofii Chomętowskiej i Marii Chrząszczowej, które wróciwszy w 1945 roku do stolicy dokumentowały jej zniszczenie i odradzające się życie. Fascynujący dwugłos fotografek daje bardzo ciekawy obraz Warszawy w pierwszych miesiącach po wyzwoleniu, ale ujawnia również osobowość artystyczną obu autorek. 

Album zawiera ponad 250 ilustracji autorstwa Marii Chrząszczowej i Zofii Chomętowskiej, w tym reprodukcje ręcznie zrobionego albumu przez Chrząszczową i zeszytów zrobionych przez Chomętowską. Część  albumowa podzielona jest na rozdziały, obejmujące teren od okolic ul. Spacerowej po getto i Nowe Miasto. Autorką wyboru zdjęć, redakcji i koncepcji albumu jest Karolina Lewandowska. Części albumowej towarzyszą teksty Sylwii Chutnik, Grzegorza Piątka i Karoliny Lewandowskiej. Projekt graficzny wykonał  Iwo Rutkiewicz.

 

Zamówienia>>>

 

 

Translate »