Odkurzamy domowe archiwa

Zapraszamy na zaległe wrześniowe spotkanie z serii FotoRejestr. Odkurzamy domowe archiwa. Spotkanie odbędzie się 12 października w godzinach 14-18.00, w siedzibie Fundacji na Andersa 13 (klatka VII, domofon 112). Odkurzamy domowe archiwa to wyjątkowa akcja społeczna. Jej celem jest przede wszystkim rozpowszechnianie podstawowej wiedzy na temat ochrony domowych archiwów fotograficznych. Uczymy, jak niewielkim nakładem kosztów i czasu uratować bezcenne obrazy z przeszłości, twarze naszych dziadków, szczegóły ich ubrań i zwyczaje. Tłumaczymy, że czasem proste odsunięcie pudła z fotografiami od kaloryfera, wyjęcie go z piwnicy, czy przepakowanie negatywów może uratować prywatną kolekcję przed zniszczeniem.
 

Czekamy na każdego, kto chciałby dowiedzieć się więcej, uratować swoją kolekcję czy też pochwalić się prywatnymi zbiorami fotograficznymi.
Podczas spotkań odpowiadamy również na pytanie o historyczną wartość prywatnych kolekcji. Pokazujemy, że często domowe archiwa zyskują wagę publicznego zbioru, jeśli spojrzymy na nie z perspektywy szerszej niż osobista.
Wynikiem naszych środowych spotkań są często niezwykłe odkrycia i kontakty z ciekawymi ludźmi. Ich kolekcje, rozpoznane i opisane, znajdują miejsce w Powszechnym Spisie Kolekcji Fotograficznych. Tu upubliczniamy wiedzę o naszych wspólnych odkryciach, czyniąc ją dostępną wszystkim zainteresowanym

Już dziś zapraszamy też na ostatnie spotkanie z serii Odkurzamy domowe archiwa – 26 października 2011

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein oraz Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

 

 

 

 

 

 

 

 

Translate »