(Błąd) w inwentarzu. Oprowadzanie kuratorskie

Zapraszamy 18 lipca o godzinie 19:00 na oprowadzanie kuratorskie po wystawie zorganizowanej z okazji 15-lecia Fundacji Archeologia Fotografii. Ten długi czas pracy z archiwami fotograficznymi jest dla nas powodem do dumy, ale też skłania do refleksji.

Zamiast przybliżać historię fundacji przez pryzmat jej najważniejszych osiągnięć pragniemy zastanowić się nad specyfiką pracy nad archiwami w organizacji pozarządowej. W którym miejscu kończy się “strategia”, a zaczyna “przypadek”? I jak się ma praca nad zbiorami do ograniczeń systemowych? Przyjrzymy się porażkom, kłopotom i afektom, które ograniczają/napędzają nasze twórcze działania, a czasem pozwalają też uniknąć przesadnie wysokich rejestrów. Z dala od heroicznych narracji i dominujących dyskursów na temat zachowania dziedzictwa narodowego zapraszamy widzki_ów do fundacyjnej “kuchni”: wspólnie poukładamy sekwencje z ulubionych zdjęć wybranych przez pracowniczki FAF, zobaczymy, co dzieje się z pudełkami po przepakowanych fotografiach, oraz zajrzymy przez szparę do archiwum.

Oprowadzanie będzie tłumaczone na polski język migowy przez Magdę Schromovą.

Autorki_rzy zdjęć uwzględnionych na wystawie: Janusz Bąkowski, Zofia Chomętowska, Maria Chrząszczowa, Zbigniew Dłubak, Jan Fleischmann i Waldyna Fleischmann, Andrzej Georgiew, Mariusz Hermanowicz, Jan Jastrzębski, Władysław Lemm, Marek Piasecki, Maciej Musiał, Marian Musiał, Danuta Rago, Tadeusz Sumiński, Harry Weinberg, Wojciech Zamecznik, Antoni Zdebiak.

Czas trwania wystawy: 15.06.2023‒26.07.2023
Gdzie: Fundacja Archeologia Fotografii / Społeczne Centrum Fotografii 
ul. Chłodna 20, Warszawa
Wystawa czynna: wt.: 11.00–17.00; śr., czw., sob., niedz.: 11.00–19.00

Kuratorki: Anna Hornik i Marta Przybyło oraz zespół fundacji: Ewa Jadacka, Kamila Kobus i Kate Smuraga.
Redakcja: Maria Sokołowska
Tłumaczenie tekstu: Aleksandra Szymczyk
Przygotowanie zdjęć do druku: Karol Bagiński / Foto-grafika
Konserwatorska oprawa prac: Michał Kożurno 
Promocja: Maja Stenke/Steinke Comunications
Montaż: Mateusz Wierzbicki/Willow Service

Organizator:

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa. 

Translate »