EMULSJA

Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na wystawę EMULSJA: Dorota Buczkowska / Nicolas Grospierre / Robert Kuśmirowski. Wernisaż wystawy odbędzie się 28 maja 2015, o godzinie 19.00
Refleksja odnosząca się do analogowych źródeł fotografii jest niezwykle istotna w kontekście współczesnej praktyki fotograficznej. Wystawa „Emulsja” wychodzi z potrzeby powrotu do zagadnień skupionych wokół materialności fotografii i związanych z tym poszukiwań formalnych. Do projektu zostało zaproszonych trzech uznanych artystów posługujących się w swojej pracy fotografią, ale sięgających także po inne media: Dorota Buczkowska, Nicolas Grospierre i Robert Kuśmirowski. W ramach projektu zostaną pokazane zupełnie nowe prace stworzone specjalnie do przestrzeni galerii Fundacji, źródeł fotografii i dotyczące takich zagadnień jak światłoczułość czy utrwalenie materiału fotograficznego.

W trakcie trwania wystawy odbędzie się premiera książki pod tym samym tytułem, prezentująca archiwalne fotografie i prace artystów, podejmujących refleksję na temat materii fotograficznej, oraz wykorzystujących potencjał wizualny ukryty w zniszczonych fotografiach. Więcej informacji o książce już wkrótce.

Wystawa zrealizowana w ramach projektu EMULSJA współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wystawa czynna: 29 maja – 17 lipca 2015
Fundacja Archeologia Fotografii
ul. Andersa 13, wejście obok klatki VII
Godziny otwarcia galerii:
pon., czw., pt.: 11.00-17.00 wt., śr.: 11.00-19.00

Patronat medialny:

                  

 

 

 

Translate »