MARIUSZ HERMANOWICZ w Wilnie

Wystawa Mariusza Hermanowicza pt. “Do czego może służyć fotografia?” pokazana zostanie w Galerii Fotografii Prospekto w Wilnie. Wystawa otworzona zostanie w 10 kwietnia 2018, o godz. 17.

Na wystawie, którą po raz pierwszy prezentowaliśmy w Warszawie w listopadzie i grudniu 2017, będzie można zobaczyć wybór prac począwszy od wczesnego okresu, który można określić jak reporterski, poprzez wykrystalizowanie się stylu opartego na dokumentalizmie i konceptualizmie, przez czas koncentracji na rekonstruowaniu historii własnej rodziny aż do tego, co sam określił Nowym Etapem. W okresie zainteresowania przeszłością rodzinną szczególnie ważne były dla niego podróże do Wilna – miasta skąd pochodzili jego rodzice. Tam prowadził własne badania dotyczące przeszłości. Interesowała go także wielokulturowa historia miasta i jego architektura. Wileńska odsłona wystawy poszerzona zostanie o wybór zdjęć z cyklu “Wilno, a jednak…”, nad którym Mariusz Hermanowicz pracował w latach 2001-2002.

Prezentacji prac Mariusza Hermanowicza towarzyszy wystawa Agnieszki Rayss. Jej najnowszy projekt pt. „Gdzie jest ciało” nawiązuje do ostatniego etapu twórczości Hermanowicza. Wystawa Agnieszki Rayss realizowana jest jako część długoterminowego projektu “Żywe archiwa”, w ramach którego Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza do współpracy współczesnych artystów, których prace wchodzą w dialog z pracami artystów, których archiwa znajdują się pod opieką Fundacji.

kurator wystawy Mariusza Hermanowicza: Tomasz Ferenc
współpraca kuratorska: Marta Szymańska, Karolina Puchała-Rojek

Galerii Fotografii Prospekto
Gedimino pr. 43, Wilno

otwarcie: 10 kwietnia (wtorek), godz.17
wystawa otwarta od 11.04 do 5.05.2018
godziny otwarcia: wtorek-piątek: 12-18; sobota: 12-16
organizatorzy:
   

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

partnerzy:
   

Translate »