Spotkanie wokół książki Industrial

Zapraszamy na spotkanie wokół książki Tadeusza Sumińskiego, Industrial. Spotkanie odbędzie się 11 czerwca o godzinie 19.00 w Faktycznym Domu Kultury, na Gałczyńskiego 12. Udział w spotkaniu:  Marek Grygiel ( historyk fotografii, kurator), Wojciech Wilczyk (fotograf, krytyk),  Marta Przybyło-Ibadullajev (Fundacja Archeologia Fotografii )
Zaprezentowany w książce wybór fotografii przemysłowych Tadeusza Sumińskiego (1924-2009), znanego fotografa krajobrazu,  jest niewielkim fragmentem zbioru pochodzącego z początku lat 60., powstałego w ramach pracy Sumińskiego jako etatowego fotografa w „La Revue Polonaise”, francuskojęzycznej wersji miesięcznika „Polska” skierowanej do krajów azjatyckich i afrykańskich. W edycji, w której pracował Sumiński, przemysł był jednym z wiodących tematów przez cały okres funkcjonowania pisma. Materiał, zawierający wybór fotografii z kilkudziesięciu zakładów przemysłowych, jest nie tylko interesującym dokumentem, ale także przykładem  poszukiwań  formalnych fotografa.
Książka została wydana wiosną 2014 roku przez  Fundację  Archeologia Fotografii. Publikacja Zawiera ponad 60 fotografii oraz teksty Wojciecha WIlczyka i Marty Przybyło-Ibadullajev. Książka jest w wersji językowej polsko-angielskiej. 

Translate »