How to look / Where the body is? Rozmowa towarzysząca wystawie Ciało_archiwum: rozgrzewka

Już dzisiaj, 22 grudnia o 18:00 zapraszamy na naszego Facebooka na premierę rozmowy Karoliny Puchały-Rojek z Agnieszką Rayss i Beatą Bartecką, towarzyszącej wystawie Ciało_archiwum: rozgrzewka. Agnieszka Rayss i Beata Bartecka opowiedzą o swoich doświadczeniach pracy z fotografiami, śladami i obrazami, ale też czasem brakiem ciał w swoich praktykach: artystycznych, autorskiej i redakcyjnej. Mówią o tym, jak „opiekunowie archiwów” – instytucje, których zbiory przeszukiwały i fotografowały, reagowały na ich nie zawsze oczywistą obecność. Odpowiadają na pytania jakie wizerunki i fotografie ciał decydują się pokazywać w swoich pracach badawczych i artystycznych oraz czy stawiają granice wobec pokazywania widoków cierpienia i przemocy, jakim poddawane są ciała.

Później rozmowa będzie dostępna na Facebooku i YouTubie.

Beata Bartecka – kuratorka i autorka publikacji skupiona na typografii, grafice i fotografii, scenarzystka, postproducentka. Wraz z Łukaszem Rusznicą stworzyli książkę “How to Look Natural in Photos” (2021, Wyd. OPT & Palm* Studios).

Karolina Puchała-Rojek – historyczka fotografii, redaktorka książek, autorka tekstów, kuratorka. Współzałożycielka i wieloletnia prezeska Fundacji Archeologia Fotografii. Obecnie kierowniczka działu Centrum Fotografii Muzeum Warszawy.

Agnieszka Rayss – fotografka, kuratorka, wykładowczyni Programu Mentorskiego Sputnik Photos i School of Form Uniwersytetu SWPS, współzałożycielka @sputnikphotos.

Organizatorzy:

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Translate »