Wirtualne Muzeum Fotografii

Wirtualne Muzeum Fotografii to rozbudowany portal pozwalający na bezpłatne przeglądanie zbiorów fotograficznych opracowywanych przez Fundację Archeologia Fotografii , ale też wybranych zbiorów fotograficznych z innych instytucji – m. in. Żydowskiego Instytutu Historycznego, Fundacji Pola Magnetyczne, Fundacji dla Filmu i Fotografii, Stowarzyszenia Fotoreporterów Droga.

Portal pełni przede wszystkim funkcję bazy on-line, w której znajduje się ponad 70 tysięcy obiektów, które można przeglądać na wiele sposobów a wyniki w łatwy sposób filtrować.

Równocześnie, obok bazy on-line WMF zawiera też artykuły – krótkie teksty napisane przez badaczy fotografii, naukowców, dziennikarzy, pisarzy, kuratorów skupiające się na wybranych tematach. Jest to alternatywny sposób poznawania zdjęć umieszczonych w bazie a także narzędzie do poszerzania wiedzy o historii i teorii czy interpretacji fotografii.

Chcielibyśmy, żeby oprócz bazy zbiorów on-line portal WMF był też miejscem odsyłającym do podobnych projektów, stąd na dole strony można znaleźć linki do innych polskich i światowych baz udostępniających zbiory fotograficzne on-line.

WMF to projekt wynikający z potrzeby dzielenia się zbiorami fotograficznymi w Internecie i wszystkie umieszczone tu zdjęcia można bezpłatnie i bez ograniczeń przeglądać, jednak ich publikowanie czy publiczne wyświetlanie wymaga odpowiednich licencji.

Nadal pracujemy nad naszą bazą i udostępniamy ją obecnie w wersji testowej. W wypadku pojawienia się trudności z korzystaniem z niej prosimy o kontakt: fundacja@faf.org.pl

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach wieloletniego programu Kultura Cyfrowa 2016.

Translate »