Dyskretny urok materii-warsztaty fotograficzne

Warsztaty, będące częścią wydarzeń wokół wystawy „Wewnątrz”, mają na celu przybliżenie twórczości Zbigniewa Dłubaka i zachęcenie uczestników do stworzenia własnych prac, inspirowanych eksponowanym w tym czasie cyklem „Egzystencje”.  Spotykając się w dawnej pracowni autora uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z przestrzenią, w której pracował i która stała się przedmiotem jego fotografii. Pierwsze spotkanie będzie okazją do rozmowy na temat sposobów i sensu fotografowania przestrzeni. Poza twórczością Dłubaka, przyczynkiem do rozważań będą fragmenty tekstów Bruno Schulza, kadry z filmów Romana Polańskiego, wybrane dzieła pionierów fotografii.

Czas pomiędzy spotkaniami przeznaczony zostanie na wykonanie przez uczestników własnych prac. Fotografie mogą być wykonane cyfrowo lub analogowo. Na drugie spotkanie prosimy przynieść pliki cyfrowe na CD lub pen-drive.
Podczas drugiego spotkania powstałe fotografie zostaną przez uczestników omówione i wyselekcjonowane do wydruku. Wybór, drukowany na miejscu stanie się częścią ekspozycji „Wewnątrz”.
Pierwsze spotkanie: 6 czerwca, godz. 11
Drugie spotkanie: 12 czerwca, godz. 17
Adres: Puławska 24a lok. 100
Prowadzenie: Bartłomiej Szołajski
Bartłomiej Szołajski ur. 1977, absolwent zarządzania i orientalistyki, fotografią interesuje się od 1996 r. Publikował w Gazecie Wyborczej, Res Publice i Rzeczpospolitej. Pracuje jako copywriter w agencji reklamowej.
 
obowiązują zapisy: warsztaty@archeologiafotografii.pl

 

 

 

Translate »