Najlepsze role stadionu X-lecia - spotkanie wokół książki

Galeria Kordegarda i Fundacja Archeologia Fotografii zapraszają w czwartek 29 marca, na godzinę 19.00 na spotkanie wokół książki: Zbigniew Dłubak, Stadion ‘55 p.t. Najlepsze role Stadionu X-lecia. Wydarzenie odbędzie się w Galerii Kordegarda, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17 w Warszawie.
W spotkaniu wezmą udział: prof. Waldemar Baraniewski, Grzegorz Piątek, Agnieszka Strzemińska. Rozmowę poprowadzi: Jakub Śwircz
Organizatorzy: Kordegarda/Narodowe Centrum Kultury, Fundacja Archeologia Fotografii.

Stadion X-lecia kilkakrotnie zmieniał swoje role, stając się popularnym aktorem ubiegłych dekad, a także mimowolnym symbolem przemian. W ostatnim czasie poprzez różnego rodzaju działania: badania, spotkania, czy wystawy (jak pokaz Stadion ’55 prezentujący w Kordegardzie nieznany materiał Zbigniewa Dłubaka z budowy obiektu), poznajemy go na nowo, przyswajamy jego złożoną symbolikę. Jednocześnie pytamy o przyszłość nowego Stadionu Narodowego, który powstał na gruzach swojego sławnego poprzednika.
W rozmowie o rolach Stadionu X-lecia wezmą udział: prof. Waldemar Baraniewski (historyk sztuki), Agnieszka Strzemińska (socjolożka, badaczka kultury) i Grzegorz Piątek (krytyk architektury, kurator, autor tekstu w katalogu Stadion ‘55).
W ramach spotkania zaprezentowana zostanie książka: Zbigniew Dłubak, Stadion ’55, z pełnym cyklem fotografii wykonanych przez Dłubaka na budowie Stadionu Dziesięciolecia, z tekstem Grzegorza Piątka. Podczas spotkania książka w promocyjnej cenie: 25 zł

Czytaj o wystawie Stadion’55  >>>
Biogram Zbigniewa Dłubaka   >>>
Spotkanie towarzyszy wystawie: Zbigniew Dłubak, Stadion’55
Wystawa czynna do: 1 kwietnia 2012
Kuratorka wystawy: Karolina Lewandowska
 

Translate »