Niedziela u Tekli - 22 kwietnia

W niedzielę 22 kwietnia w godzinach 12.00-18.00  Skwer Tekli Bądarzewskiej ponownie ożywią działania przygotowane przez organizacje społeczne i kulturalne z Okrąglaka przy Andersa 13. O godzinie 16.15 zapraszamy do Fundacji na oprowadzanie po wystawie Sztuczność – o projekcie opowie kurator Kuba Śwircz.  Pełny program opisujący wydarzenia u naszych sąsiadów poniżej.  Zapraszamy!
fot. Zofia Chomętowska © Chomętowscy/Fundacja Archeologia Fotografii

W niedzielę w Stacji Muranów zagości Wydawnictwo Czarne. Stacja zaprasza na włoską kawę z Kuchni Dantego z Agnieszką Drotkiewicz, Jerzym Haszczyńskim, Stanisławem Łubieńskim, Marcinem Michalskim i Maciejem Wasielewskim. Podczas kiermaszu z okazji Światowego Dnia Książki – publikacje Czarnego w promocyjnych cenach.
Galeria Fundacji Archeologia Fotografii i Galeria Starter zapraszają na oprowadzanie po wystawach.
O 16.15 – Kuba Śwircz opowie o wystawie Sztuczność. Karolina Breguła, Michał Jelski, Krzysztof Pijarski, w Galerii FAF. O 17.00 w Galerii Starter Bownik oprowadzi po swojej indywidualnej wystawie
 E-słodowy.
Fundacja PSW Promocji Sztuki Współczesnej zaprasza na interaktywny performance Adama Gruby GOLEM. Pracownia samowystarczalna, który podsumuje sześciodniowy performance – artysta pracując 24 godziny na dobę będzie budował swoją wystawę-pracownię z rzeczy (ready-made) znalezionych w odległości maks. 500 m od drzwi galerii lub przyniesionych mu przez gości. Wystawa zaistnieje dopiero z momentem zakończenia całej akcji, będzie powstawała w procesie, nie będzie czynem skończonym.  Wydarzenie będzie dokumentowane, a dokumentacja zostanie pokazana ostatniego dnia całej akcji.  (finisaż: 25 kwietnia 2012, godz. 18.00). Mile widziana pomoc odbiorców! Chcesz patrzeć – pomóż!
Dodatkowo FPWS zaprasza na wystawę Pauliny Semkowicz Wynurzenie stanowiącą kolejną odsłonę projektu Unus-Una-Unum – jeden artysta, jedno dzieło, jeden tydzień, a także na kiermasz wydawnictw Fundacji PSW oraz koszulek firmy twist on T-shirt (pod jednym szyldem projekty L.D.sign, SAPEROUS i MyRiot).
NIEDZIELA U TEKLI
22 kwietnia  2012, 12.00 – 18.00
Skwer Tekli Bądarzewskiej, ul. Andersa 13

Translate »