Salon Zimowy

Zapraszamy na przedświąteczny kiermasz sztuki i wydawnictw artystycznych, w którym bierzemy udział – 10-11 grudnia, Cukry, ul. Ogrodowa 31/35 (róg Żelaznej)Salon Zimowy to kolejna odsłona działalności warszawskich galerii zrzeszonych wokół hasła: Gdzie jest sztuka? W ramach targów pokazujemy i sprzedajemy sztukę, fotografie, książki artystyczne, magazyny, płyty. Podczas jednego grudniowego weekendu – najciekawsze galerie i instytucje, najnowsze  zjawiska współczesnej kultury, najmocniejsze nazwiska polskiej sztuki współczesnej! Na stoisku Fundacji m.in. najnowsza książka – Restauracja Mikołaja Łozińskiego i Julii Staniszewskiej oraz prace Karoliny Breguły, Nicolas Grospierre’a, Krzysztofa Pijarskiego, Julii Staniszewskiej, Tomka Szerszenia oraz reprinty Zofii Chomętowskiej i Zbigniewa Dłubaka. Na stoisku także wydawnictwa Fundacji AF oraz kolektywu Sputnik Photos.


10-11 grudnia 2011 r., godz. 12.00-19.00
Cukry, Warszawa, Ogrodowa 31/35, II piętro

Zapraszamy serdecznie na przedświąteczną sprzedaż sztuki, fotografii, wydawnictwa artystycznych i muzycznych przygotowaną przez najlepsze warszawskie galerie sztuki współczesnej i gości z kraju.

Udział biorą:
40 000 MALARZY / APPENDIX2 / ART AGENDA NOVA / ARTBAZAAR / ASYMETRIA / BOCHENSKA GALLERY / BWA WARSZAWA / CZARNA / CZUŁOŚĆ / DIK FAGAZINE / FUNDACJA ARCHEOLOGIA FOTOGRAFII / FUNDACJA BĘC ZMIANA / FUNDACJA GALERII FOKSAL / FUNDACJA PROFILE / FUNDACJA SZTUK WIZUALNYCH / GALERIA M2 / KOLONIE / LADO ABC / LE GUERN / LETO / LOKAL_30 /  MIK.MUSIK.ARCHIVES / MORAVA BOOKS / PIES / PIKTOGRAM/BLA / PINK PUNK / RASTER / STARTER / STEREO / VLEPVNET

Salon Zimowy to kolejna inicjatywa w ramach projektu “Gdzie Jest Sztuka?” grupującego najważniejsze warszawskie galerie sztuki współczesnej. Tym razem organizujemy wspólny kiermasz sztuki współczesnej po raz pierwszy, gromadząc w jednym miejscu tak bogaty i atrakcyjny wybór najnowszych publikacji artystycznych, edycji, fotografii, oryginalnych prac artystów młodego i średniego pokolenia. Wśród nich wiele premierowych prezentacji, jak również niepokazywane wcześniej szerzej skarby z galeryjnych magazynów.

Salon Zimowy to targi sztuki nowej generacji adresowane do wszystkich zaintersowanych sztuką współczesną, niezależnie od stanu portfela. Prezentujemy wydawnictwa i prace, które pobudzając intelekt i emocje, nie burzą domowych budżetów. To także wyjątkowa okazja do uzupełnienia księgozbiorów o rzadkie, niedostępne w księgarniach publikacje, katalogi wystaw, druki kolekcjonerskie, i do nabycia ich bezpośrednio od galerii i wydawców po okazyjnych cenach.

Salon Zimowy to spotkanie z artystami i ludźmi na co dzień tworzącymi scenę sztuki współczesnej, możliwość nawiązania kontaktów, rozmowy, uzyskania bezpośredniej porady i informacji na tematy związane ze sztuką, kolekcjonerstwem oraz wszystkimi związanymi z nimi kuszącymi i wstydliwymi kwestiami. To spotkanie renomowanych galerii i wydawnictw, które reprezentują nie tylko najwyższy poziom artystyczny i mędzynarodowe doświadczenie, ale też zawodową odpowiedzialność.

Podczas Salonu Zimowego zaplanowano szereg artystycznych i wydawniczych premier, w tym m.in. nowe edycje Agaty Bogackiej, Ryszarda Góreckiego, Zbigniewa Libery, Igora Omuleckiego, poświęcone modzie, architekturze i dizajnowi lat 50/60. teki fotograficzne Wojciecha Plewińskiego, Tadeusza Rolke i Eustachego Kossakowskiego, nowe książki: Mikołaj Łoziński i Julii Staniszewska “Restauracja”, wywiad-rzeka z Andrzejem Osęką, bibliofilska edycja fotografii Jerzego Lewczyńskiego z serii albumów ArtBaazar Foto; prace na papierze: Piotra Bosackiego, Doroty Buczkowskiej, Róży Litwy, Honzy Zamojskiego; obrazy Katarzyny Przezwańskiej, Igora Przybylskiego, Tomasza Kopcewicza.

Po pierwszym dniu Salonu Zimowego, w sobotę 10 grudnia zapraszamy do Klubokawiarni Chłodna 25 na specjalny, wspólny koncert przedstawicieli trzech niezależnych wytwórni: Lado abc, mik.musik oraz Pink Punk. Start o 22.00!

Koncepcję aranżacji przestrzennej Salonu Zimowego przygotował Projekt Praga –  www.projektpraga.pl, a kawą orzeźwiać będzie K O I K A W A ¬ organic coffee beans

www.gdziejestsztuka.pl


 

Translate »