Spotkanie z Wojtkiem Wilczykiem

Już w najbliższy poniedziałek, 29 listopada o godzinie 19.00, zapraszamy na spotkanie z Wojtkiem Wilczykiem, promujące album "Kalwaria". Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Kropka. Spotkanie poprowadzą: Adam Mazur i Karolina Lewandowska.
W latach 1995-2004 Wojciech Wilczyk dwa razy do roku odwiedzał sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej i fotografował uczestników tamtejszych ceremonii religijnych. 107 zdjęć, które można znaleźć w albumie "Kalwaria", to wybór z ponad 4400 kadrów, zarejestrowanych podczas wiosennych uroczystości Wielkiego Tygodnia oraz procesji maryjnych odbywających sie w połowie sierpnia.

Wojtek Wilczyk (ur.1961) – zaliczany do grona najwybitniejszych polskich dokumentalistów, członek ZPAF, brał udział w licznych wystawach indywidualnych a także zbiorowych (m.in. "Nowi Dokumentaliści" czy "Efekt czerwonych oczu"), autor felietonów i tekstów krytycznych o fotografii; dotychczas wydano m.in. jego albumy takie jak: "Czarno-biały Śląsk", "Życie po życiu" czy "Niewinne oko nie istnieje" – rzecz o synagogach w Polsce;
 

Translate »