Warsztaty o archiwizacji fotografii - 10.03. i 24.03.

W odpowiedzi na potrzebę programu szkoleń z archiwizacji i ochrony fotografii zgłaszaną przez osoby prywatne i pracowników instytucji, przedstawiamy kolejne terminy warsztatów.

 

 

Zajęcia "Jak dbać o stare fotografie?"

 

10.03.2012 (sobota), w godzinach 10.00-13.00

Wykład o podstawowej konserwacji prewencyjnej: jak we właściwy sposób przechowywać odbitki fotograficzne i negatywy, jakich materiałów używać do ich pakowania, jak bezpiecznie oprawiać fotografie, jak inwentaryzować kolekcję w warunkach domowych, w jakich sytuacjach zgłosić się do konserwatora. Warsztaty będą prowadzone przez Karolinę Lewandowską – Prezeskę Fundacji Archeologia Fotografii.

Lista uczestników w tym terminie została zamknięta. Nabór na następny planowany termin warsztatów zostanie ogłoszony w marcu.

Zapisy: juliaodnous@archeologiafotografii.pl

karta zgłoszeń

 

Warsztaty praktyczne "Jak archiwizować stare fotografie?"  

31.03.2012 (sobota) w godzinach 10.00-16.00

Lista uczestników w tym terminie została zamknięta. Nabór na następny planowany termin warsztatów zostanie ogłoszony w marcu.

Zajęcia składają się z dwóch części – wykładu na temat podstaw konserwacji prewencyjnej oraz części praktycznej. Uczestnicy uczą się podczas zajęć jak przepakowywać i opisywać zbiory fotograficzne, aby ich nie uszkodzić, jak czyścić negatywy szklane i przygotowywać fotografie do skanowania, jak oprawiać fotografie. Warsztaty przeznaczone są dla osób zajmujących się w praktyce określonym zbiorem fotografii – w instytucjach i zbiorach prywatnych. Mogą być przydatne również dla początkujących archiwistów fotografii i wszystkich osób, które zamierzają opracować rodzinne archiwum. Formuła zajęć zakłada możliwość pracy na fragmentach archiwów przyniesionych przez uczestników. Warsztaty będą prowadzone przez Karolinę Lewandowską – Prezeskę Fundacji Archeologia Fotografii.

 

Zapisy: juliaodnous@archeologiafotografii.pl

karta zgłoszeń

Translate »