Wystawa w dawnej pracowni Dłubaka

„Wewnątrz” to wystawa fotografii Zbigniewa Dłubaka z cyklu Egzystencje. Odbywa się od 5 do 13 czerwca na Puławskiej 24a, gdzie znajdowała się kiedyś pracownia artysty. Prezentowane fotografie to intymne, minimalistyczne widoki przedmiotów otaczających na co dzień autora. Większość została wykonana właśnie w mokotowskiej pracowni i mieszkaniu Dłubaka, pod koniec lat 50. 20 wieku. Dzięki zgodzie wspólnoty przez jeden tydzień przestrzeń ta będzie dostępna dla publiczności. Kalendarz wydarzeń.

W dniu 5 czerwca wystawę będzie można obejrzeć w ramach akcji "Uwalnianie przestrzeni" (organizowana przez DSH i Nowy Teatr). Wystawie towarzyszy czytanie "Chamowa" Mirona Białowszewskiego w wykonaniu Zygmunta Malanowicza (10 czerwca, organizowane razem z Nowym Teatrem), warsztaty fotograficzne (6 i 12 czerwca), gra miejska (13 czerwca, organizowana razem ze Służewskim Domem Kultury) oraz polsko-angielski katalog, do kupienia w czasie wystawy.

Wystawa czynna w dniach 5-13 czerwca
w godzinach 12.00 – 18.00
ul. Puławska 24a (strych, 6 piętro)
wstęp bezpłatny na wystawę i wszystkie wydarzenia towarzyszące
zachęcamy do kupienia polsko-angielskiego katalogu

Celem wydarzenia przygotowanego przez Fundację Archeologia Fotografii jest z jednej strony prezentacja fotografii wykonanych w budynku przy Puławskiej 24a w ich rzeczywistym kontekście, z drugiej upowszechnienie wiedzy o istnieniu samej pracowni. Na wystawie zostanie zaprezentowanych kilkadziesiąt czarno-białych fotografii, ukazujących przestrzeń pracowni taką, jaką była, gdy tworzył w niej Zbigniew Dłubak. To zapis najbliższego otoczenia artysty – zwykłe przedmioty, pracowniany bałagan, elementy poddasza, takie jak framuga okna czy kaloryfer. Fotografowane są tak, jakby były wyjątkowe i razem tworzą intensywną opowieść o banalnej na pozór codzienności.
Na zakończenie wystawy zaprezentujemy multimedialna prezentację zdjęć z Mokotowa wykonanych przez Zbigniewa Dłubaka, dzięki czemu pokazana zostanie nie tylko przestrzeń pracowni, ale także widok z okna, ulice i widoki dzielnicy, w której żył i którą inspirował się ich autor.
Wystawie towarzyszy katalog, polsko-angielski, z tekstem młodej krytyczki Agaty Pietrasik i fragmentem opowiadania Zbigniewa Dłubaka Centralne ogrzewanie.

 

 

 

Więcej informacji o twórczości Zbigniewa Dłubaka pod adresem: http://www.archeologiafotografii.pl/pl/zbigniewdlubak
zdjęcia do pobrania z ftpa Fundacji AF: 
ftp://ftpfaf@ftp.netventure.pl 
login: ftpfaf  
hasło: faf2010 
folder: wewnątrz 

Partnerzy:

Nowy Teatr

Służewski Dom Kultury

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

więcej zdjęć

Translate »