Za otwartymi drzwiami

Zapraszamy na wystawę fotograficzną Za otwartymi drzwiami przygotowaną przez Fundację Archeologia Fotografii w ramach projektu Projektowanie w działaniu. Projekt wzorowy. Dizajn_WAWA edycja 2011. W mieszkaniu na ul. Mokotowskiej 65 m30, otwartym jedynie przez 10 dni, już od 9 czerwca będzie można oglądać wystawę zdjęć amatorów i profesjonalistów, przedstawiających życie prywatne toczące się w berlińskich i warszawskich mieszkaniach w przeciągu ostatnich 20 lat. Kuratorami wystawy jest Inga Schneider i Jakub Śwircz. Wystawa w ramach festiwalu Sąsiedzi 2.0

Prace ukazują polską i niemiecką przestrzeń prywatną, na który składają się obrazy: codzienności, rodzinnych rytuałów, świąt, chwil lepszych i gorszych. Obrazy te podporządkowane są przede wszystkim pamięci, są pamiątkami i oddają wspólną nam potrzebę dokumentowania najbliższego otoczenia.
Wystawa ma charakter laboratoryjny, jest próbą zebrania tych prywatnych pamiątek i pokazania ich w nowej, pół-publicznej przestrzeni. Na ekspozycję składa się kilka elementów. Obok zdjęć na ścianach zaaranżowanego na ten cel mieszkania, będzie można obejrzeć „Projekt VHS” – zbiór domowych filmów video, niezwykle popularnych w Polsce na początku lat 90., a także kilka specjalnie przygotowanych albumów rodzinnych.

Wśród uczestników wystawy znaleźli się: Kuba Dąbrowski, Maciej Diduszko, Tomasz Dubiel, Jan Ebert/Xenia Uranova, Paweł Eibel, Katarzyna Fiedler, Franciska Hauser, Michał Kozłowski, Amelie Losier, Paweł Marcin Luszkiewicz, Irena Makowiecka, Bartosz Mateńko, Darwin Meckel, Agata Michalak, Jan Michalko, Rafał Milach, Michał Najberg, Frank Rothe, Ewa Szatybełko, Aleksandra Sztajerwald,  Zofia Śliwińska, Kamil Wilczak, Artur Wojtczak, Horst Peter Zeinert.
 

Wystawa czynna:  9-19 czerwca 2011, poniedziałek – piątek: 16-19.00, sobota – niedziela: 14-19.00

Organizatorzy: Fundacja Nowej Kultury Bęc Zmiana, Goethe-Institut oraz Ambasada Niemiec w Warszawie
 

            
                    

Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy,  www.warszawa2016.pl

 

Projekt zrealizowany dzięki dotacji Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej
 

 

Projekt realizowany w ramach polsko-niemieckiego festiwalu nowoczesnego sąsiedztwa Sąsiedzi 2.0 (www.sasiedzi20.com) organizowanego przez Goethe-Institut oraz Ambasadę Niemiec w Warszawie

 

 

Translate »