Nowa inicjatywa międzynarodowa FAF

Fundacja Archeologia Fotografii z przyjemnością ogłasza podjęcie współpracy z rumuńską instytucją Visual Arts Forum (Asociația Forumul Artelor Vizuale – FAV). Pierwszym wspólnym projektem będzie Freedom. Body. Resistance, inicjatywa mająca na celu promowanie współczesnej sztuki rumuńskiej w Bułgarii i Polsce i oferująca nową perspektywę na zmiany, jakie zaszły w społeczeństwie i scenie artystycznej od 1989 roku.

Inicjatywa rozpoczyna się od otwarcia wystawy zbiorowej Freedom. Body. Resistance  w ramach festiwalu BUNA Contemporary Art Festival w Warnie (24 maja – 2 czerwca 2024, Bułgaria). BUNA to zdecentralizowany międzynarodowy festiwal wspierający rozwój bułgarskiej i międzynarodowej współczesnej sceny wizualnej. Tematem tegorocznej edycji jest Nature of Relationships, a kuratorką Irina Batkova. BUNA odbędzie się na starym mieście w Warnie i obejmie ponad 40 lokalnych i międzynarodowych organizacji, które będą prezentowały wystawy, interwencje miejskie, performance i konferencje.

Po premierze w Bułgarii, ekspozycja Freedom. Body. Resistance. będzie prezentowana w Fundacji Archeologia Fotografii w dniach 5-12 września 2024.

Zaprezentowane zostaną prace następujących osób artystycznych: Dan Perjovschi, Lia Perjovschi, Cristina Irian, Alexandra Dumitrescu, Dragoș Dogioiu, Emil Cristian Ghiță i Raluca Paraschiv, kuratorowane przez Ralucę Oancea.

Tematem ekspozycji jest analiza zmian w sferze politycznej, społecznej i artystycznej, przeprowadzona przy pomocy archiwów fotograficznych (publicznych i osobistych), mająca na celu krytyczną ocenę najnowszej historii. To przedsięwzięcie zostało zainicjowane poprzez stworzenie internetowej bazy danych „Archives of the Seashore” przez Visual Arts Forum.

Zachęcamy do zapoznania się z załączoną informacją prasową, gdzie podajemy więcej informacji.

Plakat międzynarodowego projektu Freedom. Body. Resistance
Translate »