Wystawa Mariusza Hermanowicza w dawnym mieszkaniu fotografa

W dawnym mieszkaniu fotografa Mariusza Hermanowicza (1950-2008) przez tydzień będzie można oglądać unikalną wystawę prezentującą cykl fotograficzny Widok z mojego okna. Na czas wystawy drzwi mieszkania zostaną otwarte dla zwiedzających, a na ścianach zawiśnie 40 oryginalnych fotografii z tego cyklu. Wyglądając przez okno mieszkania, będzie można przekonać się o dzisiejszym wyglądzie miejsca fotografowanego przez Hermanowicza.


Cykl czarno-białych fotografii, wykonywanych w latach 1968-1979 pokazuje, jak wyglądało to miejsce przed powstaniem Trasy Łazienkowskiej, okres budowania Trasy oraz pierwsze lata życia arterii i historyczne wydarzenia, których była sceną, jak przejazd Breżniewa czy papieża Jan Pawła
II. Czytaj dalej 

Więcej zdjęć 


Wernisaż: 14 listopada, godzina 18.00    
Wystawa czynna: 15 – 21 listopada 2010        
Miejsce: Dawne mieszkanie Mariusza Hermanowicza

Al. Armii Ludowej 13 m. 23, 4 piętro      
Wstęp na wystawę: 5 zł
(w cenie biletu oprowadzanie po wystawie)

Godziny otwarcia wystawy: 15.00 – 19.00

Mariusz Hermanowicz w 1974 roku ukończył Wydział Operatorski Łódzkiej Szkoły Filmowej. Od 1978 roku był członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. W 1982 roku wyjechał na stałe do Francji, gdzie pracował jako fotograf dla Ministerstwa Kultury aż do śmierci w 2008 roku. Mariusz Hermanowicz kontynuował przez cały ten czas swoją twórczość fotograficzną, wystawiając w Polsce, we Francji oraz w wielu innych krajach.

Kalendarz wydarzeń
 

Warsztaty
 
Wystawa odbywa w ramach projektu FotoRejestr, który finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein oraz Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Partnerzy wystawy: Dom Kultury Śródmieście, Służewski Dom Kultury
Partnerzy projektu FotoRejestr: Teknisk Museum, NAC, DSH, Galeria Asymetria
Sponsorzy projektu FotoRejestr: Bank Nordea, Beskid Plus
Patroni medialni projektu FotoRejestr: Fotopolis, Radio PIN, Obieg, Kwartalnik Fotografia, Exklusiv, Historia i Media
Patroni medialni Galerii Asymetria: Fotopolis, Foto, Artinfo 
 


 

Translate »